ثبت آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار مهمترین اقدام برای جلوگیری از تبعات سوء استفاده از مدارک و اسناد گم شده توسط یابندگان سودجو و سارقان است. در ادامه ضرورت آگهی مفقودی، روش های ثبت و انواع آن را برایتان توضیح داده ایم:

سفارش و درج آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار اگرچه در بیشتر مواقع نخستین الزام قانونی برای صدور المثنی مدرک و سند گم شده است، از آن مهمتر اما ثبت آگهی مفقودی مدارک و اسناد؛ مهمترین اقدام حقوقی برای جلوگیری از تبعات سوء استفاده افراد سودجو و سارقان با مدرک و سند گم شده است. 

آگهی مفقودی روزنامه در حقیقت اطلاعیه ای است که پس از مفقودی در صورت جرم و کلاهبرداری به وسیله سند و مدرک گم شده توسط دیگران، در محاکم و مراجع قضایی اثبات می کند که  که مدرک تان نزد شما نبوده، شما گم شدنش را به جامعه اعلام و آن را از درجه اعتبار ساقط کرده اید.

برای ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کلیک کنید

ضرورت ثبت آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار

  • الزام قانونی برای درخواست مدارک المثنی
  • جلوگیری از سوء استفاده به وسیله مدارک گم شده

چاپ آگهی مفقودی در روزنامه هایی که به صورت گسترده چاپ و توزیع و البته در ایران با مجوز وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر می شوند برای هر مدرک یا سند هویتی و شناسایی، گواهینامه های رانندگی، تحصیلی و مالکیتی گم شده انجام می شود.


انواع آگهی مفقودی در روزنامه های کثیرالانتشار

  • آگهی مفقودی گذرنامه
  • آگهی مفقودی شناسنامه
  • آگهی مفقودی کارت هوشمند ملی
  • آگهی مفقودی گواهینامه رانندگی
  • آگهی مفقودی مدارک شناسایی و اسناد مالکیتی خودرو و موتور سیکلت
  • آگهی مفقودی مدارک تحصیلی
  • آگهی مفقودی کارت بازرگانی


روش‌های ثبت آگهی مفقودی در روزنامه

روزنامه‌های کثیرالانتشار از روش‌های مختلفی برای ثبت آگهی مفقودی پشتیبانی می‌کنند:

1. ثبت آنلاین آگهی مفقودی: برخی از روزنامه‌های کثیرالانتشار امکان ثبت آنلاین آگهی‌های مفقودی را فراهم کرده اند. این روش سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای ثبت آگهی‌های مفقودی است. خطا در متن و مشخصات آگهی نیز به دلیل ثبت توسط سفارش دهنده به حداقل می رسد. 

2. سفارش تلفنی آگهی: برخی از روزنامه‌ها امکان تماس تلفنی برای ثبت آگهی‌های مفقودی را دارند. نهایی شدن سفارش آگهی پس از پرداخت در این روش صورت می گیرد و این موضوع معمولا سرعت و سهولت روش آنلاین را ندارد.  

3. حضور در دفاتر روزنامه و ثبت آگهی: با مراجعه حضوری به دفتر روزنامه ها یا مراکز نمایندگی شان می توان آگهی مفقودی را حضوری ثبت کرد. این روش ممکن است زمانبر ترین نحوه ثبت آگهی در روزنامه باشد.


هزینه آگهی مفقودی در روزنامه های کثیرالانتشار

روزنامه های کثیرالانتشار بر اساس قیمت سفارش آگهی تسط نهاد ناظر در 2 گروه روزنامه های کثیرالانتشار کم هزینه و روزنامه های کثیرالانتشار پرهزینه فعالیت می کنند:

برای ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کلیک کنید

هزینه آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار کم هزینه

اگرچه به طور معمول هزینه آگهی در روزنامه بسته به حجمی که آگهی در روزنامه اشغال می کند و محل قرارگیری آن متفاوت است. اما به دلیل آنکه معمولا آگهی های مفقودی مدارک و اسناد در متن های پیشفرض و با مشخصات سفارش دهنده و جایگاه مشخصی در روزنامه های معتبر و پرتیراژ درج و چاپ می شوند از تعرفه های ثابت سالانه برخوردارند. قیمت سفارش آگهی مفقودی در این گونه روزنامه برای هر بار چاپ از 200 هزار تومان تا 400 هزار تومان تفاوت دارد. این تفاوت بها بیشتر به سیاست گذاری تجاری مجموعه روزنامه ارتباط دارد تا کیفیت چاپ، شمارگان انتشار یا موضوعاتی از این قبیل.

هزینه سفارش آگهی مفقودی در روزنامه های کثیرالانتشار پرهزینه

بهای چاپ آگهی در روزنامه های محدود و کثیرالانتشار پرهزینه بیشتر از 3 برابر روزنامه های کم هزینه است. هزینه چاپ در این روزنامه ها در تاریخ نگارش این مطلب از حدود 600 هزار تومان شروع می شود و ممکن است بسته به نگرش مالی مجموعه و قدمت روزنامه بیشتر هم باشد. آگهی در روزنامه های پرهزینه بیشتر برای اعلان مجامع و تغییرات شرکت های بزرگ تجاری استفاده می شود.     


سوالات متداول

هزینه انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار رویداد امروز با سفارش از طریق سامانه رویداد آگهی چقدر است؟
تعرفه انتشار آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار، تأیید شده و سراسری رویداد امروز از طریق سامانه رویداد آگهی در تیر 1403 برابر با 190 هزار تومان است.  


مزایای چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار رویداد امروز از طریق سایت رویداد آگهی چه هستند؟
علاوه بر هزینه پایین انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار از طریق سامانه رویداد آگهی به دلیل استفاده مستقیم از زیر ساخت های شرکت رسانه رویداد پارسی و روزنامه های کثیرالانتشار، نشریات سراسری، استانی و محلی؛ متقاضیان عزیز با اعلام آگهی از این طریق از مزایایی چون طمینان از روند ارتباطات مالی با درگاه امن (HTTPS)، محافظت از اطلاعات شخصی با عضویت در ای نماد و تعهد شرکت به این موضوع، دسترسی به نسخه های چاپی و دیجیتال روزنامه حاوی آگهی از طریق پست و پیام رسان ها پس از انتشار و سرعت و سهولت در ثبت سفارش آگهی بر سامانه با برخورداری از سادگی و راحتی کاربری سایت برخوردار می شوند. 


چاپ آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار چه ضرورتی دارد؟
اعلام مفقودی مدارک در روزنامه کثیرالانتشار در بسیاری از موارد از برای درخواست المثنی آنها الزام قانونی دارد. علاوه بر آن این اقدام مهمترین قدم برای جلوگیری از تبعات قانونی سوء استفاده مجرمانه به وسیله مدارک گم شده است. 


ثبت آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و ضرورت های آن را در این مطلب مرور کردیم و به هزینه ها و انواع آن پرداختیم. با مطالعه مطلب ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار کم هزینه، پرهزینه و رسمی چه تفاوتی دارد؟ می توانید به طور دقیق و جامع از تفاوت میان انتشار آگهی در انواع روزنامه مطلع شوید.