درج آگهی در روزنامه کثیرالانتشار، بسیاری از مواقع الزام قانونی دارد. در این مطلب انواع آگهی، روزنامه های کثیرالانتشار کم هزینه و پرهزینه و رسمی را بررسی می‌کنیم.

ثبت آگهی در روزنامه اگرچه از راه‌های سنتی اطلاع رسانی محسوب می شود اما این روش امروزه نیز کارکرد منحصر به فرد خود را دارد. با وجود بسترهای بسیار زیاد و گوناگون رسانه، درج آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار و روزنامه رسمی هنوز هم بی کم و کاست راهگشای بسیاری از امور حقوقی و روزمره برای پیشگیری از عواقب احتمالی قضایی محسوب می شود.

هزینه چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار

هزینه سفارش و چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار بسته به دسته کم هزینه و پرهزینه متغیر است. برای اعلام مفقودی مدارک و اسناد جهت دریافت المثنی تفاوتی نمی کند روزنامه کثیرالانتشار منتشر کننده آگهی در کدام دسته باشد. در مجموع چاپ آگهی در روزنامه پرتیراژ و تأیید شده در تیرماه 1403 از حدود 200 هزار تومان تا 700 هزار تومان هزینه دارد. انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار، سراسری و تأیید شده «رویداد امروز» به وسیله «سامانه رویداد آگهی» پایین ترین هزینه را میان روزنامه ها دارد. این تعرفه در تیرماه 1403 برابر با 190 هزار تومان است.   

برای سفارش آگهی مفقودی مدارک در روزنامه کثیرالانتشار کلیک کنید

علاوه بر هزینه، اعلام مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار رویداد امروز به وسیله این سامانه کشوری مزایایی چون اطمینان در محافظت از اطلاعات شخصی، اطمینان از روند مالی با عضویت ای نما و درگاه امن، راحتی و سرعت در ثبت سفارش، اطلاع دقیق از تاریخ و نوبت انتشار آگهی، دسترسی به نسخه چاپی و دیجیتال روزنامه بعد از انتشار به وسیله پست یا پیامرسان ها دارد.     

انتشار آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار 

آگهی در روزنامه به منظور اعلام مفقودی مدارک و اسناد، ثبت و تغییر شرکت ها، پیام های تبریک، تسلیت، ترحیم و ... درج می شود. در بسیاری از موارد از قبیل اقدام برای صدور المثنی مدارک شناسایی و هویتی گم شده؛ ثبت آگهی مفقودی الزام قانونی دارد.

انواع آگهی در روزنامه

  • آگهی مفقودی شخص، مدارک و اسناد هویتی و شناسایی، اسناد مالکیت
  • آگهی تأسیس، ثبت و تغییر شرکت ها، دعوت از مجامع عمومی
  • آگهی تبریک، تسلیت و ترحیم
  • آگهی مزایده و مناقصه
  • آگهی دادگستری

  Sample advertisement of missing car card and car documents and auction نمونه آگهی مفقودی مارت و مدارک ماشین و مزایده

روزنامه کثیرالانتشار چیست؟

روزنامه های کثیرالانتشار به روزنامه های معتبر کشور که با مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به صورت گسترده منتشر و توزیع می شوند، گفته می شود. این گونه روزنامه ها را نباید با روزنامه رسمی اشتباه گرفت.

روزنامه کثیرالانتشار با کاغذهایی در قطع و اندازه اصطلاحا روزنامه ای و به صورت غیرصحافی شده منتشر شده و در دکه های روزنامه فروشی سراسر کشور به فروش می رسد. روزنامه های کثیرالانتشار معمولا در شمارگان و تعداد چاپ بالایی منتشر می شوند و مخاطبان گسترده ای را در بر می گیرند.

چاپ آگهی در روزنامه با صرف هزینه برای سفارش دهنده همراه است. وزارت ارشاد جمهوری اسلامی ایران براساس  میزان هزینه آگهی، روزنامه ها را به دو دسته روزنامه های کثیرالانتشار کم هزینه و روزنامه های کثیرالانتشار پرهزینه تقسیم کرده است.

روزنامه های کثیرالانتشار کم هزینه

روزنامه کثیرالانتشار ارزان روزنامه ای است که در تعداد زیاد و به طور گسترده و سراسری منتشر و توزیع می شود، اما هزینه آگهی در آن پایین و ارزان است. هزینه سفارش آگهی در این دسته از روزنامه ها معمولا نسبت به حجم آگهی محاسبه می شود. افراد، شرکت های متوسط و کوچک و بسیاری از نهادها و ارگان ها برای اعلان و ثبت آگهی از این روزنامه ها استفاده می کنند.

روزنامه کثیرالانتشار رویداد امروز؛ روزنامه کثیرالانتشار کم هزینه و سراسری است که چاپ آگهی در آن به دلیل هزینه حداقلی و کیفیت بالای خدمات در امکان سفارش آنلاین آگهی از طریق سامانه با درگاه امن، پیگیری ثبت و چاپ آگهی، گزارش دهی از مراحل سفارش تا تحویل نسخه دیجیتال و نسخه کاغذی به وسیله پست، بازخورد بسیار خوبی از مخاطبان داشته است.

بیشتر از صد روزنامه کثیرالانتشار و کم هزینه در ایران وجود دارد که خدمات ثبت آگهی در آنها به مخاطبان ارائه می شود، سفارش آگهی در اغلب آنها نیازمند به حضور سفارش دهنده در دفتر ثبت سفارش روزنامه است.

قیمت آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار معمولا نسبت به حجم آگهی، نوع آن و محل قرار گیری اش متفاوت است.

روزنامه کثیرالانتشار پرهزینه

روزنامه های کثیرالانتشار پرهزینه روزنامه های محدودی را شامل می شوند که به دلیل قدمت بیشتر، هزینه چاپ آگهی در آنها بالاست. شرکت های بسیار بزرگ برای درج آگهی ثبت و تغییرات یا اعلان مجامع عمومی و خصوصی خود از این روزنامه ها استفاده می کنند. قیمت چاپ آگهی در روزنامه های کثیرالانتشار پرهزینه بیش از 3 برابر چاپ آگهی در رونامه های کثیرالانتشار ارزان است.

روزنامه های کیهان، اطلاعات، جمهوری اسلامی و ...  در این دسته از روزنامه های کثیرالانتشار قرار می گیرند.

روزنامه‌های کثیرالانتشار مزایای مختلفی دارند که باعث می‌شود برای آگهی های مفقودی اسناد و مدارک، اعلان شرکت ها و تبلیغات تجاری و دولتی مناسب باشند.


مزایای اطلاع رسانی و آگهی با روزنامه های کثیرالانتشار

مزایای روزنامه‌های کثیرالانتشار کم نیستند، از میان آنها می‌ توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایا توضیحات
دسترسی گسترده به مخاطبان روزنامه‌های کثیرالانتشار مخاطبان گسترده‌ای را در بر می‌گیرند. این امر باعث می‌شود که آگهی و تبلیغات در آنها برای افراد، نهادها، سازمان ها و کسب‌وکارها کارآمد باشد.
اعتبار و اعتماد روزنامه‌های کثیرالانتشار از اعتبار و اعتماد بالایی برخوردار هستند. این موضوع سبب می‌شود که درج آگهی در روزنامه‌های کثیرالانتشار برای مسائل حقوقی، آگهی های مزایده و مناقصات و البته آگهی های تبلیغاتی برای کسب‌وکارها از نظر اعتبار و اعتماد موثر باشد.
تنوع مخاطبان روزنامه‌های کثیرالانتشار مخاطبان متنوع و گوناگونی را در بر می‌گیرند. این خصیصه در تأثیر هرچه بیشتر تبلیغات برای کسب‌وکارها و سازمان‌ها از نظر تنوع مخاطبان بسیار مهم است.

معایب اطلاع رسانی از طریق روزنامه ها:

روزنامه‌های کثیرالانتشار در کنار مزایای خود، معایبی نیز دارند. از جمله معایب روزنامه‌های کثیرالانتشار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هزینه

هزینه تبلیغات در روزنامه‌های کثیرالانتشار به ویژه در روزنامه های کثیرالانتشار پرهزینه؛ معمولاً بالاست.

سرعت انتشار پایین

روزنامه‌ها معمولا یک بار در روز منتشر می‌شوند. این امر باعث می‌شود که تبلیغات در روزنامه‌ها از نظر سرعت انتشار نسبت به سایر رسانه‌های تبلیغاتی مانند تلویزیون، شبکه های خانگی و اجتماعی کمتر موثر باشد.

این موضوع می تواند برای موضوع آگهی هایی که جنبه حقوقی دارند؛ بنا به ویژگی های ذاتی و اسنادی روزنامه، جنبه ای مطلوب در نظر گرفته شود. دسترسی صاحب آگهی به نسخه چاپ شده آگهی های حقوقی در روزنامه ها، حتی مدت ها پس از انتشار آن می تواند به او در رفع اتهام برای تبعات سوء استفاده از مدارک مفقود شده توسط افراد سودجو یا بسیاری از موارد قانونی دیگر مثل در حصر ارث و حدود کمک شایانی کند.

 

همه چیز درباره «روزنامه رسمی جمهوری اسلامی ایران»

روزنامه رسمی کشور وابسته به قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران است و به صورت شرکت سهامی اداره می ‎شود. مطابق اساسنامه قانونی وظیفه اصلی این روزنامه، چاپ و انتشار قوانین و مصوبات مجلس شورای اسلامی، مصوبات مجمع ‎تشخیص‎ مصلحت ‎نظام، آیین ‎نامه ها و مصوبات هیئت ‎دولت، رأی های دیوان ‎عالی کشور و دیوان عدالت اداری، چاپ و نشر برخی آگهی‎ های قانونی و قضایی مثل آگهی ‎های مربوط به تاسیس و ثبت شرکت‎ ها و علائم تجاری، مالکیت معنوی تجاری، ادبی و هنری است.

 روزنامه رسمی ایران به پیشنهاد محمدعلی فروغی (ذکاءالملک) و در سال 1289 تأسیس شد.


پرسش های متداول

هزینه آگهی در روزنامه کثیرالانتشار چقدر است؟
چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار، سراسری و تأیید شده «رویداد امروز» از طریق سامانه «رویداد آگهی» در تیرماه 1403 برابر با 190 هزار تومان است.  


چرا انتشار آگهی مفقودی مدارک و اسناد در روزنامه کثیرالانتشار ضروری است؟
علاوه بر آنکه اعلام مفقودی مدارک و اسناد از طریق روزنامه کثیرالانتشار جهت درخواست المثنی در بسیاری از موارد الزام قانونی دارد و روزنامه حاوی آگهی مفقودی از مدارک لازم جهت ثبت درخواست المثنی است؛ انتشار آگهی مهمترین اقدام برای پیشگیری از تبعات قانونی سوء استفاده افراد سودجو و مجرم با مدرک گم شده است. برای اطلاع بیشتر از اهمیت انتشار آگهی مفقودی مدراک و اسناد می توانید مطلب چرا ثبت آگهی مفقودی در روزنامه کثیرالانتشار ضروری است؟ را مطالعه کنید.


سفارش آگهی در روزنامه کثیرالانتشار، تأیید شده و سراسری رویداد امروز با سامانه رویداد آگهی چه مزایایی دارد؟
چاپ آگهی در روزنامه کثیرالانتشار و تأیید شده رویداد امروز از طریق این سامانه، علاوه بر مناسب بودن هزینه آن میان منشتر کنندگان آگهی از مزایای بسیار دیگری برخورداد است:
اطمینان متقاضیان از روند ارتباطات مالی با درگاه امن 
آسودگی مخاطبان با محافظت از اطلاعات شخصی با عضویت در ای نماد و تعهد شرکت به این موضوع
دسترسی آگهی دهنده به نسخه های چاپی و دیجیتال روزنامه از طریق پست و پیام رسان ها پس از انتشار 
سرعت و سهولت در ثبت سفارش آگهی بر سامانه با برخورداری از سادگی و راحتی کاربری سایت


جمع بندی

سفارش و ثبت آگهی در روزنامه کثیرالانتشار پر هزینه و کم هزینه را در این مطلب توضیح دادیم و هزینه انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار رویداد امروز از طریق این سامانه را مرور کردیم و به مزایای دیگر آن نیز پرداختیم. در نهایت تفاوت های انتشار آگهی در روزنامه کثیرالانتشار پرهزینه و کم هزینه و  رسمی را برشمردیم.